KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

2 000+ lidí přikoupilo

2 000+ lidí přikoupilo

Elmex Sensitive zubní pasta 75 ml

Cena: 99,9 Kč

Ukázat

Elmex – klasika pro mléčný i stálý chrup

  • 14. ledna 2021

Když jsme byli malí, samolepky s Elmex myškou jsme měli v celé koupelně. Pasta, kterou nám zubní lékařka doporučila, aby se nám nekazily zuby, se stala hned oblíbenou. Po dětské přišla verze Junior a pak oranžová klasika pro dospělé. Dnes už toho značka Elmex nabízí více než jednu oranžovou řadu. A každá varianta má jiné benefity.

Elmex
Elmex

Klasika proti zubnímu kazu

Oranžový obdélník s bílým nápisem Elmex zná skoro každý. Takto označená je klasická řada Elmex produktů, které má pomáhat zejména s bojem proti zubnímu kazu, a to už od mléčných zubů. Dětská varianta na sobě má obrázek myšky, obsahuje aminfluoridy pro posílení skloviny a má lehce větrovou příchuť. Pokud ji pro děti chcete používat, doporučujeme ji koupit hned jako první pastu. Z ovocných příchutí totiž děti na tuto budete přesvědčovat hůř. Verze Junior je určená pro období výměny mléčného chrupu za stálý, obsahuje už vyšší množství fluoridů a má také jemnou příchuť. Ve 12 letech už mohou děti přejít na běžnou pastu pro dospělé, která má 1400 ppm fluoridů, neobsahuje pěnidla SLS a pořád se drží jemně osvěžující příchutě. I proto patří k nejoblíbenějším produktům Elmex. Péči můžete doplnit i ústní vodou ze stejné řady.

Zbavte se citlivosti zubů

Druhá nejznámější řada má zelenou barvu. Ta je určena pro citlivé zuby. Zubní pasta Elmex Sensitive se pyšní nízkou abrazivitou a obsahem aminfluoridů. Podpořit sklovinu v boji s citlivostí můžete díky ústní vodě ze stejné řady. Pokud máte odhalené zubní krčky a bojujete s výraznou citlivostí, sáhněte do řady Elmex Sensitive Professional. Ta je vhodná nejen pro dlouhodobé používání, ale pastu lze použít i lokálně ve větší vrstvě a nechat působit přes noc. Tento postup je vhodný pro jednotlivé obnažené krčky.

Obě verze Sensitive zubní past lze sehnat i s přívlastkem Whitening. Ty jsou vhodné pro odstranění povrchových pigmentací z citlivých zubů.

Tři řady pro specifické problémy

Chránit sklovinu před poškozením pomůže fialová řada Elmex Dental Enamel Professional. Zubům poskytuje ochrannou vrstvu, která zabraňuje působení kyselin z potravin či nápojů.

Naopak zubní pasta Elmex Intensive Cleaning má vysokou abrazivitu a můžete ji ocenit při čištění implantátů nebo korunek, ze kterých hrubá pasta pomůže odstranit povrchové pigmentace.

V celé nabídce značky Elmex taky nechybí jejich populární oranžová pasta ovšem bez obsahu mentolu. Taková pasta je vhodná zejména pro uživatele homeopatik.

Pasta jako doplněk mechanického čištění

Zubní pasty mohou v mnohém pomoci. Nikdy ale nesmíme zapomínat na to, že plak je potřeba v první řadě odstranit mechanicky zubním a mezizubním kartáčkem. Pasta osvěží dech, posílí sklovinu, ale bez správného vyčištění zubů vzniku zubního kamene nebo kazu nezabráníte.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

2 000+ lidí přikoupilo

2 000+ lidí přikoupilo

Elmex Kids 0–6 let dětská zubní pasta 50 ml

Cena: 86,9 Kč

Ukázat

S článkem souvisí: