Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Menu

Jak si úsporně sbalit ústní hygienu na cesty? + VIDEO

Zimní nebo letní dovolená, víkendový výlet. Je jedno, jestli se balíte na týden nebo dva dny. Potřeby pro ústní hygienu byste nikdy neměli zapomenout doma. Sbalit kartáček, zubní pastu, mezizubní péči a ústní vodu? Je to dost produktů, ale s našimi tipy můžete trochu místa ušetřit.

Jak si úsporně sbalit ústní hygienu na cesty

Jak si úsporně sbalit ústní hygienu na cesty

Nikdo nechce, aby taštička s hygienickými potřebami zabírala v zavazadla příliš místa. Jenže většinu z těch věcí s sebou opravdu potřebujete mít. Jak tedy nějaké místo ušetřit?

Je libo kompaktní zubní kartáček?

Mezi kvalitními elektrickými kartáčky budete těžko hledat nějakou kompaktní variantu. Většina lepších kartáčků ale dnes vydrží nabitá týden až dva, takže nabíječku nepotřebujete. Pokud máte elektrický kartáčkem s pouzdrem, tak se to docela hodí. Většinou se do něj totiž vejde nejen hlavice a tělo kartáčku, ale také například dvě velikosti mezizubních kartáčků a jednosvazkový kartáček nebo škrabka na jazyk.

Používáte klasický manuální kartáček? Ten sám o sobě moc místa nezabere, ale i tak můžete sáhnout po cestovní variantě. Ta je skládací. Někdy dokonce i ve speciálním pouzdře s zubní pastou a párátkem nebo kouskem zubní nitě.

Menší balení zubní pasty a ústní vody? Není problém

Na týdenní dovolenou opravdu nepotřebujete celých 75 ml zubní pasty. Proto jsou dnes běžně k dostání menší objemy zubních past od 12 do 30 ml. To samé platí i o ústní vodě. Běžné nejmenší balení má 250 ml. Ale výrobci vám chtějí odlehčit, a tak se dají sehnat ústní vody v baleních kolem 100 ml. A takové balení stačí koupit jednou a vždy si do něj odlévat.

A co s mezizubním kartáčkem nebo zubní nití?

I když je balení zubní nitě na prostor nenáročné, můžete ho pro cestování nahradit párátky se zubní nití, kterým se říká flosspick. Jejich použití je velmi snadné a hlavně je vždy můžete mít při sobě. 

Mezizubní kartáčky ochrání před poškozením na cestách pouzdro. Do toho se Vám vejde více mezizubních kartáčků, můžete si proto vždy přibalit rezervní kousek, kdyby se vám jeden zničil.

Nemusíte svá ústa na cestách zanedbávat

Snadno dostupné cestovní verze pomůcek na ústní hygienu ničí všechny výmluvy, že se na cestách nemůžete pořádně starat o zuby. Vše, co používáte, si totiž bez obav můžete sbalit a nezabere Vám to ani tolik prostoru v zavazadle.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz