Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak si úsporně sbalit ústní hygienu na cesty? + VIDEO

Letní nebo zimní dovolená, víkendový výlet? Je jedno, jestli se balíte na týden nebo dva dny, potřeby pro ústní hygienu byste nikdy neměli zapomenout doma. Svatou čtveřici – kartáček, pastu, mezizubní péči a ústní vodu – byste měli používat denně, takže ty se vám musí vejít do batohu na každou cestu. S našimi tipy ale nějaký prostor v zavazadle můžete ušetřit.

Jak si úsporně sbalit ústní hygienu na cesty

Jak si úsporně sbalit ústní hygienu na cesty

Nikdo nechce, aby taštička s hygienickými potřebami zabírala v zavazadle příliš místa. Jenže většinu z těch věcí s sebou opravdu potřebujete mít. Jak tedy nějaký prostor ušetřit?

Je libo kompaktní zubní kartáček?

Mezi kvalitními elektrickými kartáčky budete těžko hledat nějakou kompaktní variantu. Většina lepších kartáčků ale dnes vydrží dva až tři týdny, takže nabíječku s sebou balit nemusíte. Pokud více cestujete, je ideální vlastnit elektrický kartáček s pouzdrem. Proto již u nákupu uvažujte, jestli ho budete vozit s sebou, protože dokupování cestovních pouzder není snadné. Do pouzdra se většinou vejde nejen hlavice a tělo kartáčku, ale také například dvě velikosti mezizubních kartáčků a jednosvazkový kartáček nebo škrabka na jazyk.

Používáte klasický manuální kartáček? Ten sám o sobě moc místa nezabere, ale i tak můžete sáhnout po cestovní variantě. Ta je skládací. Velmi pěkné a praktické jsou cestovní sady Curaprox, kde najdete kartáček, pastu a dvě velikosti mezizubních kartáčků – takže opravdu to nejnutnější. 

Menší balení zubní pasty a ústní vody? Není problém

Na týdenní dovolenou opravdu nepotřebujete celých 75 ml zubní pasty. Proto jsou dnes běžně k dostání menší objemy zubních past. To samé platí i o ústní vodě. Běžné nejmenší balení má 250 ml. Ale výrobci vám chtějí odlehčit, a tak se dají sehnat ústní vody v baleních kolem 100 ml. A takové balení stačí koupit jednou a vždy si do něj odlévat.

A co s mezizubním kartáčkem nebo zubní nití?

I když je balení zubní nitě na prostor nenáročné, můžete ho pro cestování nahradit párátky se zubní nití, kterým se říká flosspick. Jejich použití je velmi snadné a zvládnete ho i bez zrcadla, protože s nimi není tak těžké se trefit do mezizubního prostoru.

Mezizubní kartáčky ochrání před poškozením na cestách pouzdro. Do toho se vám vejde více mezizubních kartáčků, můžete si proto vždy přibalit rezervní kousek, kdyby se vám jeden zničil.

Nemusíte svá ústa na cestách zanedbávat

Snadno dostupné cestovní verze pomůcek na ústní hygienu ničí všechny výmluvy, že se na cestách nemůžete pořádně starat o zuby. Vše, co používáte, si totiž bez obav můžete sbalit a nezabere vám to ani tolik prostoru v zavazadle.

Tip: jak se efektivně sbalit na dovolenou


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz