Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Kartáčky pro všechny děti – pro tříleté i puberťáky

  • 21. října 2021

Přimět děti k čištění zubů je někdy složité. A je jedno, jestli jim jsou tři roky nebo patnáct let. Elektrické kartáčky jsou moderní pomůckou. Ty pro děti mají dětský design a lze je propojit s aplikací. Řada pro teenagery má zase dostatečně šetrnou technologii a je dostupná v několika barvách. Co všechno můžete čekat od Philips Sonicare For Kids a For Teens?

For Kids a For Teens
For Kids a For Teens

Pro děti od 3 až do 12 let

Nejčastěji se setkáváme s dotazy, proč je elektrický kartáček vhodný až od tří let a proč nemůže být rovnou kartáček pro dospělé. Odpovědi jsou celkem snadné. Děti menší než tři roky by mohly mít problém s udržením elektrického kartáčku v ruce. Přece jenom váží o něco víc než ten klasický a je mohutnější. Proč nelze začít hned s kartáčkem pro dospělé? Kartáčky pro dospělé jsou ještě větší než ty dětské a zároveň mají už více čistících pohybů. Pokud je dětem už alespoň 10 let, není problém začít rovnou s verzí pro dospělé jen s jemnou hlavicí.

Philips Sonicare For Kids je ideálním prvním kartáčkem pro děti. Pro ty menší zvolíte jemnější režim a hlavici s přívlastkem Mini. Od sedmi let už můžete přejít na režim s vyšší intenzitou čištění a také na větší hlavici Standard. Největším benefitem pro dnešní děti je možnost používání aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu během čištění. Tam je motivuje nejen jejich parťák Sparkly, ale také možnost získávání odměn. Kartáček je dostupný v modrém a růžovém provedení a je vhodný pro děti do 10 až 12 let nebo do té doby, dokud je bude bavit a bude se jim líbit.

Pro náročné teenagery

Dnešní teenageři si hodně zakládají na vzhledu. Proto by zdravé a krásné zuby měly být jejich prioritou. Podpořit je můžete elektrickým kartáčkem Philips Sonicare For Teens. Dostupný je ve čtyřech barvách – černé, fialové, mint a modré. Součástí balení je cestovní pouzdro ve stejné barvě a hlavice, která je vhodná i pro čištění zubů s fixními rovnátky. Kartáček prvních 14 dní postupně zvyšuje intenzitu pro snazší návyk na elektrické čištění. Zároveň má v celkovém počtu čistících pohybů nejnižší frekvence – 31 000 za minutu. Ale ani to není málo, protože klasickým manuálním kartáčkem jich sami uděláme asi 600. Philips Sonicare For Teens je díky svým funkcím skvělým prvním elektrickým kartáčkem pro děti už od 10 let. Můžou ho ale používat i dospělí. Ať už ti, kteří teprve začínají s používáním elektrického kartáčku, nebo které láká výraznější barevné provedení a nepotřebují žádné funkce navíc. Jen kvalitní čištění.

Dítě ve věku devíti let, který koupit?

Tato otázka se nám v Poradně objevuje docela často. Odpovídáme vždy stejně. Pokud odhadujete, že se dítěti zalíbí dětská verze a bude ho bavit ještě pár let, určitě po ní sáhněte. Už se ale blíží puberta a dětský kartáček je jako „pro prcky“? Varianta pro teenagery už je zcela přijatelná. Jen k ní doporučujeme dokoupit hlavice Sensitive. Není důležité, který kartáček vyberete, ale aby ho dítě aspoň s trochu větší chutí používalo.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S článkem souvisí: