Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Jaký kartáček vybrat pro dospělou osobu a dvě děti?

„Dobrý den, mám syna 10 let, dceru 8 let. Nevím si rady s výběrem kartáčku, ráda bych ho používala také. Mohla bych koupit kartáček HealthyWhite HX6762/43 Pink s tím, že dětem bych na něj koupila náhradní hlavice? Zvažovala jsem hlavice Intercare HX9012 Mini, Kids HX6042 standard nebo Sensitive HX6052 standard. Jsou tyto kartáčky vhodné i na mezizubní prostory, dcera měla kaz mezi stoličkami a dělají se jí černé pigmentové skvrnky na zubech. Děkuji.

Odpověď odborníka

Dobrý den, pro děti do 10 - 12 let je potřeba používat dětský elektrický kartáček s dětskými hlavicemi. Pokud byste pro obě děti chtěla jeden kartáček a nechcete kupovat pro dceru kartáček pro děti, pak můžete vybrat Philips Sonicare Teens, nicméně mladší z dětí by k tomu mělo používat ještě určitě dětskou hlavici. Nedoporučujeme jedno tělo kartáčku pro více než dvě osoby, protože se tím snižuje výdrž baterie a akumulátor se tím výrazněji opotřebovává. Nabízí se tedy spíše koupit dceři dětský kartáček a pro sebe se synem již kartáček pro dospělé.

Co se týká čištění mezizubních prostor u dcery, rozhodně doporučujeme začít s používáním mezizubních kartáčků. Stačí večer jako poslední krok čištění zubů. Pouze mezizubní kartáček vyčistí mezizubní prostory precizně. Zpočátku byste dceři sice musela pomáhat, ale není těžké získat cvik a zabere to maximálně minutu. Přitom za výsledky by vás jistě zubní lékař pochválil.


Mgr. Andrea Ivaničová
odpověděla

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz