Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybírat mezi sonickými kartáčky Philips Sonicare + VIDEO

Rozhodli jste pro nákup sonického zubního kartáčku, ale rádi byste věděli, který se pro Vás hodí nejvíc? Abychom Vám pomohli s výběrem, připravili jsme pro Vás přehled základních vlastností a parametrů sonických kartáčků Philips Sonicare.

Kartáčky Philips Sonicare

Kartáčky Philips Sonicare

Čím začít

Když už jste se rozhodli pro sonický kartáček Philips Sonicare, tak jste došli k výběru šetrnější cesty čištění zubů a také volbě spolehlivé značky. Funkcemi se ale sonické kartáčky Philips Sonicare od sebe liší. Proto se můžete při výběru konkrétního modelu řídit dalšími požadavky.

Máte problémy se zuby?

Citlivé zuby - Problém citlivých zubů snad největší množství lidí. Pro některé osoby může být i čištění zubů nepříjemné a je proto potřeba zvolit co nejšetrnější variantu. V takovém případě hledejte sonický kartáček s čistícím režimem Sensitive, který bude k Vašim zubům šetrnější. Zároveň je ideální zvolit i náhradní hlavice typu Sensitive s nejjemnějšími vláky.

Krvácení a záněty dásní - Podobně častý problém jako citlivé zuby. O používání elektrického kartáčku při problémech s dásněmi je nejprve nutná konzultace se zubním lékařem. Pokud Vám sonický kartáček doporučí, pak máme několik tipů i my. Vybírejte kartáček jak s režimem Sensitive, který je jemnější, tak s režimem Massage, který můžete používat na masáž dásní a zlepšovat tak jejich kondici. I zde platí, že nejvhodnější budou jemné hlavice Sensitive.

Nemám problémy - Pokud patříte mezi osoby, které nemají žádné problémy se zuby, máte při výběru zcela volnou ruku. Pokud nehledáte funkce navíc, stačí Vám základní model, pokud byste raději i něco navíc, nebo dokonce hledáte něco luxusního, tak sáhněte po modelu z novějších řad.

Modelové řady

Philips Sonicare Prestige

Pro ty, kteří chtějí dokonalé čištění a přehled o něm

Zatím nejchytřejší kartáček Philips Sonicare. Disponuje funkcemi senzoru tlaku a drhnutí, automaticky snižuje intenzitu čištění, pokud příliš tlačíte a navíc veškerý přehled vidíte v aplikaci v chytrém telefonu. Vybaven je novou hlavicí Prestige, která má speciálně tvarovaná vlákna tak, aby se dostala i do hůře dostupných prostor. V balení najdete kromě nabíjecího stojánku i velmi elegantní a praktické nabíjecí pouzdro.

 • 5 režimů čištění ve 3 intenzitách, senzor tlaku, propojení kartáčku s aplikací v chytrém telefonu, funkce propojení kartáčku a hlavice
 • Vyšší cena, nelze použít s klasickou nabíječkou Philips Sonicare, funkce BrushSync funguje pouze s vybranými hlavicemi, volbu režimu lze provést pouze přes aplikaci v telefonu
Philips Sonicare Prestige

Philips Sonicare DiamondClean Smart

Pro ty nejnáročnější uživatele vyžadující luxus i funkčnost

Řada kartáčků DiamondClean Smart má mnoho nových funkcí. Funkce BrushSync komunikuje s hlavicí, díky tomu kartáček upozorní na výměnu hlavice a dokonce sám vybere režim čištění pro efektivní použití vybrané hlavice. Nově je tu světelný senzor tlaku a taky možnost propojení kartáčku s aplikací v chytrém telefonu, kde vidíte přesnější přehled o tom, která místa v ústech vynecháváte, kde příliš tlačíte a jestli si čištíte zuby dostatečně dlouho.

 • Senzor tlaku, propojení kartáčku s aplikací v chytrém telefonu, funkce propojení kartáčku a hlavice
 • Vyšší cena, nelze použít s klasickou nabíječkou Philips Sonicare, funkce BrushSync funguje pouze s vybranými hlavicemi
Philips Sonicare DiamondClean Smart

Philips Sonicare DiamondClean

Pro náročné uživatele jak na čištění tak na provedení

Působivé provedení, čtyři režimy čištění ve třech intenzitách a dvě možnosti nabíjení - v cestovním pouzdře a v nabíjecí skleničce. Kartáček je ideální pro osoby, kteří si potrpí na design a zároveň využijí rozšířené funkce, jako je propojení kartáčku s aplikací v chytrém telefonu.

 • Čtyři režimy čištění, nabíjecí cestovní pouzdro, nabíjecí sklenička, luxusní povedení, výběr z několika barevných provedení
 • Nelze použít s klasickou nabíječkou Philips Sonicare
Philips Sonicare DiamondClean

Philips Sonicare Protective Clean

Pro každodenní čištění s možností nastavení intezity čištění

Řada kartáčku rozšířená o funkci BrushSync, která u všech modelů signalizuje pomocí speciální diody čas výměny hlavice a u modelů 6100 dokonce pomůže zvolit nejlepší režim čištění pro použití vybrané hlavice. Všechny kartáčky řady Protective Clean jsou vybaveny zvukovým senzorem tlaku a liší se od sebe pouze počtem čistících režimů. Výdrž baterie je 14 dní.

 • Senzor tlaku, funkce BrushSync, více možností nastavení čistících režimů
 • Nižší výdrž baterie, funkce BrushSync spolupracuje jen s hlavicemi s touto funkcí
Philips Sonicare ProtectiveClean

Philips Sonicare 3100

Pro běžné každodenní čištění

Základní model sonické kartáčku Philips Sonicare nabízí jeden režim čištění, který je určen pro běžné čištění. Kartáček je vhodný pro někoho, kdo hledá kvalitní čistící technologii a nevyhledává možnosti pokročilého nastavení. Kartáček za vás pohlídá tlak – když příliš tlačíte, změní vibrační pohyby.

 • Nízká cena, senzor tlaku
 • Žádné pokročilé nastavení
Philips Sonicare 3100

Důležité vlastnosti

Časovač

Zubní lékaři doporučují čistit zuby po dobu dvou minut. Časovač SmartTimer tento čas pohlídá za Vás a po dvou minutách kartáček automaticky zastaví. Kartáček Vám pomůže s rovnoměrným vyčištěním zubů, protože Vám dá signál také každých 30 sekund. Vy tak budete vědět, kdy přejít na další část zubů.

Čistící režimy

 1. Clean - každodenní běžné čištění
 2. Sensitive - jemný, ale důkladný čisticí režim pro citlivé zuby a dásně
 3. Massage - osvěžující masáž zubů i dásní
 4. White - odstranění skvrn ze zubů
 5. Deep Clean - hloubkové tříminutové čistění
 6. Clean And White - režim určený pro zesvětlení zubů. Standardní program Clean je doplněn o 30sekundový režim White pro maximální odstranění zabarvení z povrchu zubní skloviny.
 7. Polish - režim pro maximální lesk zubů
 8. Gum Care - pro jemnou masáž dásní
 9. Refresh - svěží režim pro minutové rychločištění
 10. Tongue Care - pro čištění jazyka

Čistící programy

V případě, že si mezi čistícími režimy nenajdete takový, který by Vám vyhovoval, tak pro Vás jsou některé kartáčky vybaveny čistícími programy. Ty jsou obvykle kombinací více čistících režimů a poskytnou proto komplexní péči Vašim zubům.

 • Clean&White - program určený pro zesvětlení zubů. Standardní program Clean je doplněn o 30sekundový režim White pro maximální odstranění zabarvení z povrchu zubní skloviny.
 • Go Care -  program minutového, rychlého čištění v režimu Clean. Quadpacer signalizuje 15 sekundové intervaly pro každý úsek chrupu.
 • Max Care -  program pro tříminutové čištění, které je sestaveno z kombinace režimů Clean a Massage, jež důkladně vyčistí a zároveň masírují dásně. Program je rozdělen na 45 sekundové intervaly, které se skládají ze 30 sekundového režimu Clean a 15 sekundového režimu Massage. Quadpacer odpočítává čtyři 45 sekundové intervaly.

Volba intenzity režimu

Pokud máte citlivé zuby nebo trpíte problémy s dásněmi, pak jistě oceníte možnost zvolit intenzitu vybraného režimu. Pro opravdu hodně citlivé zuby nebo dásně si tak můžete vybrat režim Sensitive s nejmenší intenzitou. Vašim citlivým zubům se tak dostane přesně takové péče, jakou potřebujete. 

Senzor tlaku

Ani si toho nemusíte během čištění všimnout, že na kartáček příliš tlačíte. Proto je v těle vybraných řad kartáčků instalován senzor tlaku, který začne jemně vibrovat, jakmile budete na kartáček příliš tlačit, a vy tak budete přesně vědět, kdy na tlaku ubrat. U řady DiamondClean Smart je senzor tlaku dokonce světelný - při přílišném tlaku se rozsvítí dioda na spodní straně kartáčku.

UV sanitizér

Pro hygienicky čisté kartáčkové hlavice zbavené bakterií je Vám k dispozici UV sanitizér. Jedná se o zařízení, do kterého umístíte čistící hlavice, a vydávané světlo sanitizéru odstraní z čistící hlavice až 99% bakterií. UV sanitizér lze dokoupit i samostatně.

Dvojí systém nabíjení

Vyberte si způsob nabíjení kartáčku, která Vám více vyhovuje. Kartáček můžete vložit do speciální sklenice, ve které se bude nabíjet. Nebo použijte pro nabíjení cestovní poudro, které připojíte přes USB kabel do notebooku nebo zásuvky. Díky nabíjecímu pouzdru kartáček pohodlně nabijete i na cestách. Stav nabití kartáčku můžete hlídat díky kontrolce.

Kompatibilita s všemi typy náhradních hlavic pro dospělé a hlavicemi For Kids

Pro každý zubní kartáček Philips Sonicare si můžete vybrat jakoukoliv náhradní hlavici pro dospělé (ProResult, Sensitive, InterCare, DiamondClean, Adaptive Clean, Premium White, Premium Gum Care, Optimal White atd.), ať už ve verzi Standard nebo Mini. Zároveň jsem všechny kartáčky Philips Sonicare uvedené v tabulce kompatibilní s dětskými hlavicemi For Kids. Pokud nevíte, pro které hlavice se rozhodnout, přečtěte si i náš článek věnovaný hlavicím Philips Sonicare.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz