Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Na jaké vánoční dobroty si dát kvůli zubům pozor?

Každý den jsou naše zuby vystavovány cukrům a kyselinám v potravinách a nápojích. O Vánocích ovšem jejich množství graduje. Cukroví, vaječný koňak, punč, víno a další pochutiny jsou na našem denním jídelníčku. Proč bychom si na ně měli dávat pozor?

Na co si dát o Vánocích pozor
Na co si dát o Vánocích pozor

Zákeřný svařák

Málokdo z nás odolá v období Vánoc svařáku. Ten červený má rovnou dvě zbraně, kterými ohrožuje naše zuby. Milovníci červeného vína ví, jaký vliv má na barvu našich zubů. S tím se ale vždy dá něco dělat. S kyselinami obsaženými ve víně se bojuje hůře. Naleptávají sklovinu a mohou snižovat její odolnost. Proto pozor – zuby si čistěte nejdříve 30 minut po konzumaci vína. Zvýšit můžete i ochranu zubů před kyselinami. Tento efekt slibuje například zubní pasta Sensodyne Pronamel.

Cukr, kam se podíváš

K tradičním českým Vánocům patří cukroví a vánočka. Asi nemusíme zmiňovat, kolik cukru obsahuje cukroví. Navíc máme tendenci ho uzobávat několik dní v kuse. A vánočka? Někdo si jí pomazává medem nebo máslem a někdo si ji jen pocukruje. A další cukry jsou na světě. Rozhodně není nutné si tyto dobroty odpustit, i když i váha by nám asi byla vděčná. Důležité je nevynechávat pravidelnou a poctivou ústní hygienu ani ve vánočním období. Chcete mít jistotu? Zapojte speciální péči gelů GC Tooth Mousse, které posilují zubní sklovinu. Pomáhají chránit sklovinu před kazy a citlivostí.

Pozor na rybí kosti

Každý z nás asi viděl scénu ve filmu, kde se někdo dusí zapíchnutou rybí kostí v krku. Realita sice nebývá často tak dramatická, ale o nic příjemného nejde. Před třemi lety jsme dokonce sepsali příběh našeho programátora, kterému rybí kost v krku uvízla. Takže pozor na ně. Nikdo z nás nechce po Štědrovečerní večeři sedět na ORL a muset oznámit lékaři, že nás kapr letos dostal.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz