Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Nejbizarnější příchutě zubních past

Většina z nás si vybírá zubní pastu kvůli jejím účinkům. Je vhodná na citlivé zuby? Pomůže mi s krvácením dásní? To jsou rozhodující faktory. Kolikrát jsme ale překvapení, jak námi vybraná pasta chutná. Třeba slaná příchuť obvykle zaskočí a je potřeba si na ní zvyknout. Ale co třeba příchuť čokolády nebo kyselých okurek?

Zubní pasty
Zubní pasty

Jako děti jsme snad všichni milovali zubní pastu Perličku. Proč? Protože chutnala po jahodách. A něco z toho v sobě nosíme i dál. Proto rádi a často zkoušíme nové příchutě. Například všechny pasty z řady Curaprox Be You nám chutnaly. Objevovali jsme i pasty Biomed – mandarinková a hroznová jsou pro nás špičkou. A taková kokosovo-limetková od Schmidt’s od nás nedostala žádnou negativní recenzi. Toto jsou ale všechno příchutě, které dnes nejsou nijak neobvyklé. Zkrátka ovocně svěží.

Je libo slaninu, lilek nebo kyselou okurku?

Ne, neděláme si legraci. V zahraničí se opravdu prodávají zubní pasty s příchutí slaniny, kyselých okurek nebo lilku. Neobvyklé už nejsou ani pasty s příchutí kari. Co ale od takové pasty očekávat? Osvěžení dechu? To těžko. Většina z nás dobře ví, jaký dech máme po kyselých okurkách. A polibek s příchutí slaniny? No možná by někoho potěšil, ale nevíme, jestli se jedná zrovna příjemnou záležitost, kterou partner nebo partnerka ocení.

A co pasta chutnající po sladkostech?

Čokoláda, dortíčky, sušenky. To není nic dobrého pro zuby. Jaký pocit byste asi měli, kdybyste si čistili zuby pastou s takovou příchutí? Měli byste pocit vyčištěných zubů s čokoládovou pastou? My zřejmě ne. Navíc by ji děti mohli chtít pojídat ještě více než tu ovocnou. K dostání jsou i zubní pasty s příchutí kávy. Dech po kávě není zrovna nejpříjemnější a naopak míváme pocit, že si musíme vycucat aspoň nějakou pastilku, aby to bylo zase v pořádku. A jít s takovým dechem ráno do práce nebo večer do postele? To si ani nedokážeme představit.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz