KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Oral-B iO revoluce mezi elektrickými kartáčky

  • 1. října 2020

Nová čistící technologie, nové hlavice, vylepšené funkce. To všechno v sobě skrývá revoluční novinka Oral-B iO. V čem je největší změna? A opravdu ji jako uživatel poznáte? Věřte, že stačí jedno čištění a hned vám to bude jasné.

Oral-B iO

Oral-B iO

Může se to zdát jako maličkost, ale největší změna se udála v těle kartáčku. Původní motor byl vyměněn za magnetický. Proto se této technologii říká magnetická. Kartáčky iO sice stále pracuje s oscilačně-rotačním pohybem, ale je doplněn mikrovibracemi. Čištění je citelně jemnější a šetrnější, než u původních kartáčků Oral-B. Obrovským plusem nové technologie je mnohem tišší provoz a menší vibrační odezva těla. Obojí je pokrokem, který používání elektrického kartáčku zpříjemňuje.

 Vylepšený senzor tlaku a přehledný displej

Oproti dosavadním modelům prošel inovací i senzor tlaku. Nově kartáček umí rozlišit nejen to, že tlačíte moc. Bílým světlem signalizuje, že tlačíte málo, naopak zeleným světlem vám dá signál, že používáte ideální tlak. Oral-B dříve od displejů na tělech kartáčků upustilo a používalo pouze podsvícené ikony. Ale to je už minulost. Displej kartáčku je zpátky. A je mnohem lepší. Kromě ikony a názvu režimu zobrazuje kartáček i čas, jak dlouho si zuby čistíte. Smajlíkem po ukončení čištění zhodnotí spokojenost s vaším výkonem.

Samozřejmostí je propojení kartáčku s chytrým telefonem pomocí bluetooth. V aplikaci si můžete změnit výchozí barvu senzoru tlaku. Během čištění vidíte krásný přehled o tom, kde jste si zuby již dobře vyčistili a která místa zatím vynecháváte. Zhodnocení čištění je detailnější, takže máte i kompletní přehled. Zároveň si můžete nastavit, kdy jste na kartáček nasadili novou hlavici. Po třech měsících pak dostanete upozornění, že je potřeba hlavici vyměnit.

A co náhradní hlavice?

Tvar hlavice zůstává stejný. Kulatý. Ale pozor, k dostání jsou jen dva druhy. Na výběr máte hlavici Ultimate Clean s vlákny rozestavěnými pod různými úhly, díky kterým dokonale vyčistíte všechna zákoutí zubů. Druhou variantou jsou hlavice Gentle Care. Jak už název napovídá jde o jemnější variantu s velmi hustými vlákny. Ideální volba pro příznivce měkkých kartáčků. Se změnou hlavice i technologie souvisí i tvar trnu, na který se hlavice nasazují. S ohledem na jeho konstrukci nechávejte kartáček a hlavici vždy osychat zvlášť.

V čem je nová řada iO opravdu výjimečná?

Ne nadarmo kartáčky Oral-B iO obsadily první dvě příčky dTestu. Nová magnetická technologie si bere to nejlepší z obou dosavadních čistících technologií. Precizní práci oscilací a rotací a jemnost mikrovibrací sonické technologie. Pokud jste doteď váhali, na kterou stranu se přikloníte, tak už váhat nemusíte. Tady máte něco, co překvapí dokonale poctivým čištěním a zároveň šetrností, se kterou ho provádí.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S článkem souvisí: