Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jaké jsou rozdíly mezi magnetickými kartáčky Oral-B iO

  • 23. srpna 2022

Kartáčky s magnetickou technologií Oral-B iO už z našich videí znáte. Tato řada kartáčků Oral-B se stále rozšiřuje a abyste neztratili přehled, vysvětlíme vám rozdíly mezi jednotlivými modely.

Oral-B iO

Oral-B iO

Všechny kartáčky Oral-B iO používají stejnou magnetickou technologii, která čistí pomocí mikrovibrací doplněných o oscilace. Je dostatečně šetrná a také příjemně tichá. Nejdůležitější funkcí, kterou potřebuje téměř každý, je senzor tlaku. Tím disponují rovněž všechny modely. Červeným světlem vás upozorní na přílišný tlak, bílým na malý a zeleným na ten, který byste správně měli používat. Ke všem jsou kompatibilní čtyři typy hlavic iO – tedy Ultimate Clean se středně měkkými vlákny, Gentle Care s velmi jemnými vlákny, Radiant White pro odstranění povrchového zabarvení a Specialised Clean k čištění implantátů nebo rovnátek. 

Oral-B iO Series 4 a 5

Začneme nejnižšími řadami. Oral-B iO Series 4 má čtyři režimy čištění – pro každý den, pro odstranění skvrn ze zubů, pro jemné a také pro velmi jemné čištění. To platí i pro model iO Series 5, který má o jeden režim navíc – konkrétně ten pro intenzivní čištění. Oba lze propojit s aplikací v chytrém telefonu, a přitom každý jinak. Model iO 4 nedisponuje umělou inteligencí, takže v aplikaci zobrazuje jen základní údaje jako je čas čištění, senzor tlaku nebo připomenutí výměny hlavice. iO Series 5 oproti tomu už má schopnost zaznamenávat do aplikace polohu kartáčku v ústech, takže v aplikaci vidíte například místa, která při čištění vynecháváte. Tuto schopnost mají i všechny ostatní vyšší řady kartáčků iO.

Oral-B iO Series 6

Model iO Series 6 má také 5 režimů čištění, jejich sestava je ale jiná. Samozřejmostí je každodenní, jemný a na odstraňování povrchových skvrn ze zubů. Dvěma dalšími jsou režim pro intenzivní čištění a režim pro jemnou masáž dásní. Zároveň jde o poslední model, který se nabijí klasickou nabíječkou Trickle, a první model s digitálním displejem.

Oral-B iO Series 7

Na displeji modelu Oral-B iO Series 7 si můžete přepínat mezi stejnými 5 režimy čištění jako u modelu iO 6. V balení ale už najdete magnetickou nabíječku, která se o plné nabití postará za 3 hodiny, a pevnější cestovní pouzdro, do kterého umístíte kartáček a dvě hlavice.

Oral-B iO Series 8

Modely Oral-B iO Series 8 disponují šesti čisticími režimy – každodenním, na citlivé zuby, pro odstranění povrchových skvrn, pro jemnou masáž dásní, intenzivním a velmi jemným. Displej kartáčku je barevný.

Oral-B iO Series 9

Nejpokročilejšími modely iO jsou Series 9. Opět mají o jeden režim navíc – pro čištění jazyka. Pyšní ale také praktickým nabíjecím pouzdrem, které využijete, pokud často cestujete.

U každé řady máte na výběr z více barevných provedení a k dostání jsou i praktická dvoubalení pro rodiny či páry. Brzy se také můžete těšit na nové modely iO Series 10, které budou mít vylepšené nabíjecí stojánky a budete na nich moci sledovat úseky chrupu a úroveň jejich vyčištění. Stále nevíte, který bude ten správný kartáček pro vás? Obraťte se na nás, rádi vám poradíme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz