Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu
Přivítejte jaro s čistými zuby

Osvěžila svou rutinu čištění zubů... Jak to udělala?

Péče o zuby a dásně může být zábavná i osvěžující. Pojďte s námi využít březnový Světový den ústního zdraví a udělat z každodenní rutiny zábavu – pro vás i celou rodinu.

Čeho jste si na úvodním obrázku všimli jako první? Přesně tak – ačkoliv paní Nazubákové chybí jeden přední zub a obočí, zubu jste si všimli na první dobrou, je to tak? Krásné zuby, a tím pádem pečlivá ústní hygiena, jsou holt na prvních příčkách, na co se široké okolí zaměří.

Ale nejen pro to… zdraví dutiny ústní úzce souvisí i s celkovým zdravím a zubního kazu si všimne také každý – stejně jako těch krásných zubů, že ano.

Světový den ústního zdraví

Světový den ústního zdraví, který od roku 2008 organizuje Světová dentální federace, si každoročně připomínáme 20. března. Projekt spojuje více než 150 národních dentálních asociací a součástí je i Česká stomatologická komora, která založila projekt Republika bez kazu.

Nejčastější problémy dutiny ústní

Jak už možná sami tušíte, zubní kaz patří mezi nejčastější onemocnění dutiny ústní a řadí se k nejrozšířenějším problémům po celém světě. Jedná se o infekční onemocnění a jeho výskyt není geneticky podmíněn. Záleží tedy pouze na nás a na naší ústní hygieně, jak k ní přistoupíme.

20. března si každoročně připomínáme Světový den ústního zdraví, který slouží k připomínce důležitosti ústní péče. V nejrůznějších koutech České republiky se uskuteční akce, během kterých studenti (případně samotní odborníci) zubního lékařství a dentální hygieny sdílejí své znalosti a dovednosti z praxe i teorie. A my nesmíme chybět!


„O nutnosti chodit na dentální hygienu jsem v minulosti vůbec nevěděl a dozvěděl jsem se o ní zcela náhodně. Evidentně to bylo na poslední chvíli, ale naštěstí nebylo pozdě! Na dentální hygieně mi vše vyčistili a ukázali, jak používat všechny zubní pomůcky. Díky tomu mám nyní všechny zuby v pořádku."

Jan, 31 let
zákazník nazuby.cz

Vneste si do koupelny svěží jarní vánek

Vzít do ruky zubní kartáček, potřít zubní pastou, vložit do úst a čistit – rutina, kterou bychom ideálně úplně přeskočili. Ale co když vám nabídneme svěží jarní vánek pro osvěžení tohoto rituálu? Na tutti frutti si u nás ze 40+ příchutí zubních past vyberete – a z péče o zuby rázem nebude nuda! Připravili jsme pro vás 3 originální tipy, jak si ústní hygienu zpříjemnit.

1. Jednu jahodovou, prosím

O zmrzlině tentokrát řeč není, ale jahodové zubní pasty dostanou do kolen každého mlsálka! Jak ty malé, tak velké.

Chcete vyzkoušet něco nového? Tohle je přesně to, co hledáte – 100% osvěžení každodenní rutiny v koupelně. A navíc… děláte něco pro správnou ústní hygienu a do toho ještě mlsáte. No není to skvělé?

2. Zázvor, máta, mentol. Účinné trio proti chřipce?

Zubní pasty vám sice nepomohou v léčbě chřipky, ale jejich příchutě vám nastartují den úplně v jiném měřítku.

S osvěžující mátou, nezapomenutelným mentolem a štiplavým zázvorem vám zaručujeme, že vaše ústa budou vonět opravdu hodně dlouho. A kdo ví? Možná se i sama chřipka rozhodne raději projít okolo vás…

3. Nazuby letní mix – mňam!

Kdo by to neměl rád – léto, teplo, sluníčko, pořádná dávka vitamínu D po dlouhé zimě a zubní pasty s ovocem, kterého se nemůžete nabažit. Co třeba mango, papája, meloun, anebo hruška?

Vyzkoušejte náš doporučený nazuby letní mix, u kterého jsme si jisti, že s ním budete chtít čistit zuby častěji než 2x denně.

Také jste rázem dostali zbrusu novou chuť opřít se do ústní hygieny na 100 %? Nedivíme se… Přidejte do svého každodenního rituálu trochu jarního osvěžení a nechte zábavný přístup rozjasnit váš úsměv. Správná péče o zuby stojí za to, tak ji neodkládejte na zítřek.

Klára Lípová, DiS.
autorka článku

Klára Lípová, DiS.

redakce Nazuby.cz

9. dubna 2024

MDDr. Lenka Gregora
garantka článku

MDDr. Lenka Gregora

zubní lékařka,

ordinace Gregora

9. dubna 2024

  • www.loono.cz/blog/svetovy-den-ustniho-zdravi-2023
  • www.republikabezkazu.cz
  • www.stomateam.cz/cz/novinky/20-brezen-svetovy-den-ustniho-zdravi#confirm
  • ​​https://theses.cz/id/mx74k8/DP_-_Lenka_Voln.pdf