Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Tip Nazuby: Ty nejlepší pasty s ovocnou příchutí

V některých zemích frčí zubní pasty s příchutí slaniny, kari nebo kyselé okurky. V našem týmu jsme si nejvíce oblíbili ovocné zubné pasty. Částečně pro jejich jemnost a z části pro ten krátký návrat do dětství, kdy jsme snad všichni používali jahodovou Perličku a právě kvůli ní jsme si zuby čistili rádi. Které ovocné zubní pasty stojí za vyzkoušení?

Ovocné zubní pasty
Ovocné zubní pasty

Jsou výrobci, kteří do své nabídky v posledních letech zahrnuli zubní pasty pro dospělé s ovocnými příchutěmi. Některé už svým názvem lákají k vyzkoušení. A tak jsme je v Nazuby téměř všechny vyzkoušeli a dneska vám můžeme představit našich 5 favoritů.

5. místo: Biomed Superwhite

Pátou příčku obsadila zubní pasta s příchutí kokosu, protože kokosovou příchuť (i vůni) milujeme všichni. Tato zubní pasta má v sobě navíc ještě špetku skořice, která jí dává nevšední a lehce pikantní příchuť. Obsahuje 97 % přírodních složek a má veganské složení.

4. místo: Splat Special Stress Off

Na nejméně populární bramborovou medaili umisťujeme grepovou zubní pastu Splat. Kromě příjemné citrusové příchutě má zklidňující účinky, pečuje o dásně a pomáhá leštit povrch zubů. Obsahuje bylinné extrakty a naopak neobsahuje dráždivá SLS pěnidla nebo parabeny.

3. místo: Ohlalá Raspberry Mint

Zaslouženě a bez jakýchkoliv debat třetí místo obsadila zubní pasta Ohlalá se svěží malinovou příchutí. Ani moc sladká, ani moc svěží a přitom velmi příjemná pasta. Zkrátka je někde mezi svěží a ovocnou příchutí. I proto stojí uprostřed našeho hodnocení. Sice na náš vkus trochu více pění, ale zase o to déle vám balení vydrží, protože jí stačí použít opravdu maličko. Je bez parabenů a fluoridy pomohou posílit zubní sklovinu.

2. místo: Marvis Orange Blossom Bloom

Prakticky všechny zubní pasty Marvis by si zasloužily být v tomto žebříčku. Máme rádi jasmínovou, rebarborovou i s příchutí matcha. Zásadně nám ale učarovala verze Orange Blossom Bloom, která má příchuť pomeranče a máty. Ovoce tvoří příjemnou chuť a v kombinace s mátou i osvěží. Retro obal je klasikou a složení bez fluoridů potěší ty, kteří hledají pastu bez nich.

1. místo: Curaprox Be You Orange

Kdo je již vyzkoušel – „ochutnal“ – asi nečekal jiného vítěze. Celá řada zubních past Curaprox Be You má originální a skvělé příchutě. Je jedno, kterou si vyberete. Ale jestli hledáte ovocnou příchuť, která není tuctová, tak rozhodně oranžová varianta s příchutí broskví a meruněk bude ta správná volba. Svým složením pomáhá zubům navracet přirozený světlý odstín a 950 ppm fluoridů pečuje o sklovinu.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz