Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

5 tipů, jak se starat o elektrický kartáček

Vodní kámen, zbytky pasty, baterie pod náporem neustálého nabíjení. To vše číhá na váš elektrický kartáček. Aby vám mohl sloužit co nejdéle, je dobré držet se několika jednoduchých rad, jak se o kartáček správně starat.

Oral-B iO
Oral-B iO

1. Opláchněte zbytky pasty

Při čištění elektrickým kartáčkem pasty méně pění, zároveň jsou řidší, takže mnohem více tečou po těle kartáčku. Proto jsou kartáčky voděodolné a můžete je oplachovat pod tekoucí vodou. Hlavici vždy sundejte a tělo i hlavici opláchněte zvlášť. Kartáček pak otřete do suchého ručníku.

2. Tělo a hlavici vždy nechte oschnout zvlášť

Už jsme to naznačili v předchozím bodě. Po čištění vždy hlavici sundejte z kartáčku, vlákna pořádně popláchněte a nenasazujte ji hned zpátky na kartáček, ale nechte ji oschnout zvlášť. Voda z ní lépe vykape a nebude stékat po kartáčku.

3. Nabíjejte jen vybitý kartáček

I když jsou dnes baterie celkem odolné a nabíječky šetrné, u elektrických kartáčků stále platí, že byste je měli nabíjet jen ve chvíli, kdy jsou vybité. Většina kartáčků vydrží na jedno nabití 10 – 21 dní čištění dvakrát denně. Že je baterie vybitá poznáte buď na výkonu, nebo podle diody, pokud jí kartáček disponuje. První nabití kartáčku sice může trvat i 24 hodin, ale běžně stačí dobíjet přes noc. Nabíjecí stojánek můžete samozřejmě používat i jako běžný stojánek na kartáček, ale mimo nabíjení jej nechte vytažený ze zásuvky.

4. Kartáček nepoužívejte ve sprše

Mnoho zákazníků se na nás obrací s dotazy, zda mohou používat elektrický kartáček ve sprše. Víme, že někteří si rádi čistí zuby během sprchování, v případě elektrického kartáčku to ale není možné. Kartáčky jsou voděodolné jen pro potřeby oplachování, nikoliv pro používání pod tekoucí vodou. Vyhraďte si raději čas mimo sprchu, který věnujete pouze čištění zubů. Kvalita čištění bude jiná, když se na něj budete soustředit, a ještě ušetříte za vodu.

5. Jeden kartáček maximálně pro dvě osoby

Každý elektrický kartáček je určen pro jednoho člověka. Pokud ho používá více osob, musíte jej častěji nabíjet, takže i baterie dostává zabrat, čímž se snižuje její životnost. Ideální tedy je, když má každý člen domácnosti svůj elektrický kartáček. Jestli vám to finanční situace nedovolí, mohou mít jeden kartáček dvě osoby, kdy každý má pouze svoji hlavici.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz