Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

5 tipů, jak se spřátelit s elektrickým kartáčkem?

Pořídili jste si, nebo jste snad dostali elektrický kartáček? Pak se vám určitě bude hodit pár tipů, jak s kartáčkem ideálně zacházet a jak ho správně používat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků při čištění.

Seznamování s elektrickým kartáčkem
Seznamování s elektrickým kartáčkem

Máte nově elektrický zubní kartáček? Hlavní motivací pro jeho používání je usnadnění a zejména zlepšení čištění zubů. Ano, čištění zubů je obvykle velmi intuitivní, ale i tak je dobré držet pár základních rad, které vám v začátcích s elektrickým kartáčkem pomohou.

1. Nikdy nezapínejte kartáček, dokud ho nemáte v ústech

Jestli nechcete mít zubní pastu po celé koupelně, pak nikdy nezapínejte kartáček předtím, než ho vložíte do úst. Ideální postup je nandat zubní pastu, kartáček vložit do úst, pastu rozetřít po všech zubech a až poté ho zapnout.

2. Netlačte a držte se správného úhlu

Stejně jako u klasického kartáčku platí i u toho elektrického, že špatná technika může způsobovat odhalování zubních krčků nebo nedostatečné vyčištění zubů. Takže netlačit, přikládat pod úhlem tak, aby hlavice pokrývala z poloviny zub a z poloviny dáseň (úhel 45 stupňů), a čistit všechny plošky zubů.

3. Pravidelná výměna hlavice

Klasické zubní kartáčky bychom měli měnit po třech měsících, nebo při viditelném opotřebení a po prodělaném infekčním onemocnění. To samé platí i pro hlavice elektrických kartáčků. Pro hlavice platí ještě jedno doporučení – raději nepoužívat zubní pasty s esenciálními oleji, které mohou způsobit předčasné vypadávání vláken.

4. Nabíjejte jen vybitý kartáček

I když to svádí k používání nabíjecí stanice jako stojánku na kartáček, tak to nedělejte, pokud je stanice stále zapojená do zásuvky. Elektrické kartáčky by se měly nabíjet pouze ve chvíli, kdy jsou vybité. U většiny to poznáte podle indikátoru na těle kartáčku.

5. Nechávejte oschnout hlavici a tělo zvlášť

I když je trochu náročnější na prostor, vždy po čištění zubů sejměte hlavici a nechte ji a tělo kartáčku oschnout zvlášť. Je to hygieničtější a zároveň tělo můžete celé otřít suchým ručníkem, aby na něm voda nezůstávala.

I tak nezapomínejte na mezizubní čištění

Ano, elektrický zubní kartáček rozhodně vyčistí zuby lépe než ten manuální. Ani on se ale nedostane do zrádných mezizubních prostorů. Proto používání mezizubního kartáčku a nitě věnujte tu minutku navíc i v případě, že jste přešli na elektrický kartáček.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz