KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Chcete se vyhnout zubaři? Vyzkoušejte sonický kartáček

Klasický kartáček a zubní pasta. Dříve jediné pomůcky pro čištění zubů. Tyhle doby jsou ale pryč. Elektrické kartáčky se sonickou technologií si získaly velkou část Čechů. V čem je jejich hlavní výhoda oproti manuálním kartáčkům? A proč byste je měli také používat?

Sonické kartáčky
Sonické kartáčky

Jak to funguje?

Celé kouzlo sonických kartáčků spočívá v počtu čistících pohybů. Za minutu jich udělá průměrně 30 000, zatímco my jich manuálním kartáčkem stihneme sotva 650. Protože se jedná o drobné kmity nebo dokonce vibrace, je tato technologie zároveň velmi šetrná k dásním a sklovině.

Plak zachycený v mezizubí nelze klasickým kartáčkem odstranit vůbec. Sonická technologie ale rozproudí směs slin, vody a pasty a rychlými kmity ji dostane i do špatně dostupných mezizubních prostor. Při následném mezizubním čištění tak budete nacházet méně nečistot.  

Má to ještě nějaké výhody?

Tlak při čištění zubů je klíčový. Důsledkem velkého tlaku může být poškozená sklovina nebo dásně. Bojíte se, že to u sonického kartáčku špatně ohlídáte? Vyberte si model se senzorem tlaku, který vás upozorní změnou zvuku anebo rozsvícením diody.

Máte problémy s dásněmi? V takovém případě je potřeba používání elektrického kartáčku konzultovat s ošetřujícím zubním lékařem. I tak ale vybírejte takový, který má šetrný čistící režim a kupte si k němu hlavice s jemnými vlákny.

O krůček blíž k zdravému chrupu

Úroveň ústní hygieny je nejdůležitějším článkem ochrany před zubním kazem a zánětem dásní. Mechanické odstranění plaku je základní. Stará se o něj právě zubní kartáček. A v tomto případě je sonický jednoznačně efektivnější než ten klasický.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz