KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Nejčastější otázky o bělicích zubních pastách

Používání bělicích zubních past je dnes snadnou cestou k odstranění povrchových skvrn ze zubů. Výběr je ale široký a tak se nevyhnememe otázkám. Nejčastější otázky a odpovědi najdete v našem článku.

Bělicí zubní pasty
Bělicí zubní pasty

Bělící zubní pasta je snadná a šetrná cesta k odstranění skvrn od kávy, čaje nebo červeného vína, které se na zubech usazují během dne. A protože je nabídka bělicích zubních past široká, vyvstávají při výběru určité otázky.

Která bělící pasta je nejúčinnější?

Nejúčinnější pasta na zuby bohužel neexistuje. Záleží na Vašem konkrétním problému a požadavku na pastu. Pokud se Vám jedná o bělící zubní pastu, nečekejte od ní změnu vnitřního zabarvení zubů, to dokážete pouze s bělícím gelem. Bělící pastou odstraníte pouze povrchové pigmentace a je proto vhodná na udržení vyběleného efektu a odstranění povrchových skvrn od jídla, pití či kouření.

Mohu používat bělicí zubní pastu Opalescence víckrát denně i během těhotenství?

Zubní pastu Opalescence lze používat několikrát denně, a to i během těhotenství a kojení. Pozor si v tomto období ale dávejte na používání bělících zubních gelů.

Jakou vybrat bělící zubní pastu?

Pastu, která oprávněně nese název Whitening poznáte mimo jiné podle uvedeného způsobu odstranění skvrn, více se dozvíte v článku o bělicích pastách. Pokud potřebujete změnit vnitřní zabarvení zubů a dosáhnout výrazně světlejších odstínů, obraťte se na Vašeho zubního lékaře nebo dentální hygienistku, kteří Vám doporučí peroxidové gely a poradí s dalším postupem bělení.

Jakou bělící zubní pastu mohu používat na citlivé dásně?

Bělicí zubní pasta, kterou je možno používat i v souvislosti s hojícími se dásněmi je BlanX Med Delicate Gums nebo SWISSDENT Gentle. Doporučuji kombinovat se zubní pastou, která je určena speciálně pro hojení zanícených dásní, jako je Meridol nebo Paroex.

Jak správně používat bělící zubní pastu?

Bělicí pastu používejte pro udržení výsledků bělení a prevenci zažloutnutí zubů vlivem jídla, pití, nebo kouření. Způsob použití obvykle najdete v popisce pasty.

Stále nevíte, kterou vybrat?

Pokud si nevíte při výběru bělící pasty rady, nebo máte nějakou otázku ohledně používání, zeptejte se u nás. Používání bělících zubních se nemusíte bát, jen je potřeba počítat s tím, že zázračné výsledky nelze očekávat.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz