Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Test bělicích zubních past + VIDEO

Každý, kdo si zakládá na hezkém úsměvu, asi někdy stál před výběrem bělicí zubní pasty. Jestli bude bělicí zubní pasta mít nějaké viditelné účinky, nebude dráždit ústa a nezničí zubní sklovinu? To jsou nejčastější otázky, které provází výběr bělicí zubní pasty. My jsme pro Vás čtyři nejoblíbenější otestovali. Jak dopadly?

Test bělicích zubních past

Test bělicích zubních past

Pro testování jsme vybrali čtyři zubní pasty, které se řadí k nejoblíbenějším – Opalescence, Swissdent Extreme, Curaprox Black is White a Yotuel All in One. Posvítili jsme si nejen na složení, ale také pěnivost, příchuť a čisticí schopnost jednotlivých past.

Oblíbená klasika - Opalescence

Bělicí zubní pasta Opalescence patří k nejprodávanějším. Co lze hodnotit kladně ještě před otevřením pasty, je velikost balení 133 g. Ve složení zubní pasty Opalescence najdete mimo jiné Xylitol, který podporuje odstraňování skvrn ze zubů a zabraňuje usazování zubního plaku. Pasta samozřejmě obsahuje fluoridy, jejichž množství je 1100 ppm a jedná se o průměrné množství. Častou otázkou u bělicích zubních past je i abrazivita, tedy množství částeček, které čistí zuby mechanicky. Tady výrobce uvádí hodnotu 70 RDA, která je běžná. Pasta má příjemnou gelovou konzistenci, kvůli obsahu SLS pěnidel hodně pění a osvěžující příchuť zanechává pocit čistých úst a svěžího dechu.

Řešení i pro kuřáky – Swissdent Extreme

Jako zástupce švýcarské kvality jsme testu podrobili i zubní pastu Swissdent Extreme. Zubní pasta obsahuje 0,1% účinné látky kalcium peroxidu, jedlou sodu a také přírodní enzymy. Abrazivita této pasty je nízká, její hodnota je 40 RDA, takže ani při dlouhodobém používání nepoškozuje zubní sklovinu. Fluoridy zubní pasta také obsahuje, ale jejich přesné množství výrobce neuvádí. Příchuť pasty je silně osvěžující, pro osoby s citlivou ústní dutinou může být příchuť vnímána i jako pálivá. Přestože neobsahuje tradiční pěnidla SLS, tak velice dobře pění a po čištění zanechává zuby hladké a lesklé.

Yotuel All in One – pro šetrné čištění

Nejvyšší obsah účinné látky karbamid peroxidu, která se používá při bělení zubů, obsahuje bělicí pasta Yotuel All in One. Koncentrace peroxidu obsažená v pastě je 0,3%. Ve složení najdete také xylitol, který by měl snižovat tvorbu povlaku na zubech. Zubní pasta Yotuel Wintergreen se pyšní velmi nízkou abrazivitou, ta je na hodnotě 15 RDA. Obsahuje i vyšší množství fluoridů - 1470 ppm. Zubní pasta neobsahuje SLS pěnidla ani žádné jiné pěnicí látky, a proto v podstatě nepění, což může být pro někoho nezvyk. K dostání je ve dvou příchutích, nasládlé větrové Wintergreen a klasické svěží Snowmint.

Bělejší zuby s černou zubní pastou

Loňskou novinkou mezi bělicími zubními pastami je Curaprox Black is White. Jako účinná složka je zde aktivní uhlí a hydroxylapatit. Díky uhlí má zubní pasta hodně typickou černou barvu. Obsah fluoridů je standardních 1450 ppm a i abrazivita je běžná. Curaprox Black is White neobsahuje pěnidla SLS, i přesto ale při čištění příjemně pění a vytváří tmavě šedou pěnu. Příchuť pasty je velmi příjemná osvěžující s citrusovým aroma. Po čištění zanechává zuby vyleštěné a tady musíme vyzdvihnout velmi nízkou míru usazování plaku po vyčištění zubů.

Jak dopadly pasty ve testu?

  Opalescence Swissdent Extrene Yotuel All In One Curaprox Black is White
Účinné látky Enzymy, xylitol Calcium peroxid, jedlá soda Karbamid peroxid 0,3% Aktivní uhlí, hydroxylapatit
Abrazivita Běžná Nízká Velmi nízká Běžná
Pěnivost Vysoká Běžná Nízká Běžná
Příchuť Osvěžující Velmi osvěžující Nasládle osvěžující Citrusově osvěžující
Cena za 75 ml 116 Kč 368 Kč 279 Kč 475 Kč
Největší plus Poměr cena/výkon Výrazné osvěžení, kombinace účinných látek Vysoký obsah tradiční účinné látky Nízké usazování plaku po vyčištění, lesk zubů
  Objednat teď Objednat teď Objednat teď Objednat teď

Pokud si potrpíte na pěnivost, tak tady jednoznačně vede pasta Opalescence a slušně jí sekunduje Swissdent Extreme. Nejsvěžejší pocit zanechávají Swissdent Extreme a Opalescence s klasickými osvěžujícími příchutěmi. Za ně bychom zařadili Curaprox Black is White a pak Yotuel díky nezvyklosti příchutě Wintegreen. Když se podíváme na obsah tradiční účinné látky peroxidu, tak jednoznačně vede Yotuel All In One, za ní se řadí Swissdent Extreme. Zubní pasta Opalescence obsahuje enzymy a xylitol, u Curaproxu je účinnou látkou aktivní uhlí. Když se dostaneme k ceně za 75 ml, tak nejnižší cenu nabízí Opalescence, následuje jí Yotuel All In One. Na vyšší ceně se pak pohybuje Swissdent Extreme a ještě o něco víc dáte za Curaprox.

Jak si z těchto čtyř vybrat tu nejlepší?

V tomto případě záleží hodně na individuálních preferencích. U Opalescence hodnotíme jako velké plus poměr cena/výkon. U Yotuel je největším plusem vysoký obsah účinné látky. Swissdent Extreme nabízí opravdu výrazné osvěžení úst a u pasty Curaprox Black is White byly zuby pocitově nejlépe vyčištěné i s ohledem ochranu zubů proti zubnímu plaku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz