Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Na kolik vás měsíčně přijdou pomůcky ústní hygieny?

Precizní domácí ústní hygiena je tím nejlepším, co můžete pro své zuby udělat. Jenom tak zamezíte jiným než preventivním zákrokům u zubního lékaře nebo na dentální hygieně. To znamená, že si ušetříte nejen trápení, ale i nadbytečné výdaje. Bez kterých pomůcek to nejde a na kolik vás to měsíčně vyjde?

Pomůcky ústní hygieny
Pomůcky ústní hygieny

Základní domácí ústní hygiena má čtyři pilíře – zubní kartáček, pasta, mezizubní čištění a ústní voda. Bez toho prvního a třetího se neobejdete. Jenže zubní pasta pomáhá pečovat o zuby a zpříjemňuje čištění a ústní voda spláchne zbytky nečistot a stáhne dásně.

Kvalitní zubní kartáček už za 50 Kč

Zdá se vám to hodně? Když se budeme držet kritérií pro správný zubní kartáček (hustý, měkký, rovný), pak máme výběr celkem zúžený. Životnost kartáčku je při správné technice čištění 3 měsíce, takže tuto částku vydělte třemi a vyjde vám, že měsíčně vás kartáček na zuby bude stát cca 17 Kč. A který že kartáček splňuje požadavky a drží se této ceny? Z naší nabídky je to TePe X-soft a také Softdent Ultrasoft, když jej zakoupíte v balení po třech.

Osvěžení dechu a péče o sklovinu se zubní pastou

Ano, zuby se dají čistit i bez pasty. U malých dětí se to dokonce doporučuje. Většina z nás ale má pastu zkrátka ráda. Ať už pro její účinky například na citlivých zubech nebo pro její příchuť. Jedna tuba vám vydrží minimálně dva a půl měsíce, pokud používáte správné množství – o velikosti zrnka hrášku. Pastu koupíte už od 65 Kč za kus. Měsíční spotřeba pasty pak stojí přibližně 26 Kč.

Mezizubní péče jako absolutní nezbytnost

Zubnímu plaku se v mezizubních prostorech velmi daří. Pokud ho neodstraníte, může způsobit zubní kaz nebo z něj mineralizací stane zubní kámen a ten vás pak ohrožuje zánětem dásní. Tím nejdůležitějším pomocníkem je mezizubní kartáček. A protože je nejpodstatnější, v měsíčním rozpočtu pomůcek na čištění zubu vás vyjde na druhou nejvyšší částku. Při správném používání vydrží přibližně 10 dní, tudíž na měsíc potřebujete tři mezizubní kartáčky. Při ceně 80 – 90 Kč za balení po 6 kusech vás tak přijdou na cca 40 Kč za měsíc. Většina z nás potřebuje alespoň dvě různé velikosti. Když ale nečistíte jednou velikostí všechny mezizubní prostory, životnost kartáčku je delší a cenově to tak vyjde prakticky na stejno.

Pokud mezizubní péči doplníte ještě používáním zubní nitě, tak se vám už o moc neprodraží. Jedno její balení vám vydrží skoro na půl roku, a tak si měsíčně za dokonalé dočištění mezizubí připlatíte pouhých 12 Kč.

Poslední krok – osvěžení ústní vodou

Oblíbená část čištění zubů většiny z nás. Osvěžení úst a konečný výplach ústní vodou. Vhodně zvolené ústní vody pomáhají posilovat zuby, stahovat dásně a odplavit poslední zbytky bakterií z úst. To nejoblíbenější ale také přináší výrazně vyšší měsíční výdaj za ústní hygienu. Používat byste měli asi 20 ml pro jedno vypláchnutí, a tak vám litrová voda vystačí na 50 dní. Měsíčně za ústní vodu proto zaplatíte přibližně 96 Kč – při koupi výhodnějších litrových balení.

Sečteno, potrženo

Nejčastěji nakupujeme pomůcky dentální hygieny jednou za tři měsíce, tak si to pojďme spočítat, kolik nás takový nákup bude stát.

  • Jeden zubní kartáček = 50 Kč
  • Jedno balení zubní pasty = 65 Kč
  • Devět mezizubních kartáčků = 120 Kč
  • 27 metrů zubní nitě = 36 Kč
  • 1,8 litrů ústní vody = 288 Kč

Celkově vás tak čtvrtletní péče o zuby vyjde na přibližně 560 Kč (187 Kč měsíčně). Ročně jde o náklady lehce přes 2 000 Kč. A věřte nebo ne, je to částka, kterou zaplatíte za jednu bílou fotokompozitní výplň, tedy za opravu jednoho zubního kazu. A my věříme, že taková investice se opravdu vyplatí.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

200+ lidí přikoupilo

200+ lidí přikoupilo

Softdent Eco Ultrasoft zubní kartáček

Cena: 54,9 Kč

Ukázat