Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Škrabka na jazyk - užitečná dentální pomůcka

Máte vždy večer před spaním a ráno po probuzení takový nepříjemný pocit v ústech? Pokud nepomáhá čištění zubů ani použití ústní vody, tak Váš problém spolehlivě vyřeší škrabka na jazyk. Pokud jste o ní nikdy neslyšeli a vlastně ani nevíte, proč je dobré ji používat, tak čtěte dál.

Škrabka na jazyk
Škrabka na jazyk

Asi všichni z nás máme zažité používání zubního kartáčku, zubní nitě, někteří mezizubního kartáčku a třeba ústní vody. To jsou základní pomůcky, díky kterým můžeme mít zdravější zuby. Ale většina z nás chce mít také svěží dech, a proto byste se měli seznámit se škrabkou na jazyk

Proč používat škrabku na jazyk

Stejně jako na zubech i na jazyku se usazují během dne bakterie. A jak už víte, naše ústa jsou místem, kde se bakteriím při množení nesmírně daří. Škrabka na jazyk Vám ale pomůže se jich zbavit. Všechny škrabky na jazyk mají vysoký stírací efekt, a proto bez obtíží odstraní plak, který se na jazyku usazuje

Sami se o takovém plaku můžete přesvědčit ráno po probuzení. V noci totiž nedochází k takové tvorbě slin jako během dne, a tak se plak přirozeně nerozpouští.  Během spánku nám tak vzniká na jazyku bílý povlak, který je fyziologický, tedy vzniká u každého. Abyste ale nepodporovali množení bakterií ve Vašich ústech, je potřeba jej ráno z jazyka odstranit. A nejrychlejší pomůckou je v tomto případě škrabka na jazyk. Ta je společně s ústní vodou nejlepší dvojicí pro svěží dech. 

Co ještě potřebuji vědět?

Dnes na trhu najdete několik druhů škrabek na jazyk, takže výběr sice není tak snadný, ale za to si jistě vyberete. Ať už vyberete škrabku s plastovou nebo gumovou ploškou, vždycky odstraníte bakterie z jazyka lépe, než pomocí klasického kartáčku na zuby.

Největší nevýhodou škrabky na jazyk je, že ji ne každý dobře snese. Zejména osoby se zvýšeným dávivým reflexem mohou mít s touto pomůckou problém. Pro ostatní z Vás to bude pouze o zvyku a výsledky čištění za to opravdu stojí.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz