Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Rovnátka 2. díl – Fixní rovnátka

Nejčastěji používanými rovnátky jsou ta fixní. Pokud máte vy nebo vaše děti vady v postavení chrupu je možné, že právě tento typ budete nosit. Používají se ale v případě, že je nutné vyrovnat zuby před nasazením korunek nebo můstků. Mohou mít ale několik podob.

Fixní rovnátka
Fixní rovnátka

Nejběžnější a nejlepší varianta fixních rovnátek má kovové zámečky a drátky, které jsou jištěné pomocí gumiček. Právě gumičky se zaslouží o variabilitu a estetiku těchto rovnátek. Vybrat si totiž můžete z široké škály různých barev anebo zvolit spíše nenápadné průhledné provedení.

Pokud se s rovnátky hůře sžíváte a hledáte co nejméně nápadnou variantu, tak můžete zvolit bílé keramické rámečky s kovovým drátkem. Ten může být také potažený bílou barvou. Léčba je v tomto případě stejně efektivní, jen cena je o něco vyšší.

Poslední a nejestetičtější volbou jsou zámečky umístěné z vnitřní strany zubů. Ty pak nejsou vidět vůbec, ale i svoje nevýhody. ZMohou dráždit jazyk ať už při mluvení, nebo při jídle. Zároveň toto provedení není možné použít při všech ortodontických vadách.

S rozhodnutím mezi jednotlivými provedeními vám pomůže lékař. Záleží na stavu chrupu a zda lze například rovnátka s vnitřními zámečky vůbec použít.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

MDDr. Helena Dvořáková
garant článku

MDDr. Helena Dvořáková

zubní lékařka,

České Budějovice