Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Chci si bělit zuby doma, jaké jsou možnosti?

Každý touží po bílých zubech. Pokud toho ale chcete dosáhnout a nezničit si při tom zuby, je potřeba pečlivě vybrat metodu, kterou zvolíte. Jaké jsou možnosti pro bělení zubů doma a kolik vás to přibližně bude stát, to se dočtete v našem článku.

Možnosti domácího bělení zubů
Možnosti domácího bělení zubů

Bělení jednotlivých zubů

Pro okamžité ošetření jednotlivých zubů můžete sáhnout po bělícím peru. Samozřejmě lze použít bělící pera na celý chrup, ale není to úplně nejrychlejší řešení. Bělicí pera mají velkou výhodu v tom, že jsou volně prodejná, a tak kvůli koupi nemusíte navštěvovat zubního lékaře. Naopak jejich nevýhodou je nižší obsah účinné látky. Díky tomu ale zůstává bělení bezpečné pro zubní sklovinu. Ceny bělících per se liší, začínají ovšem na 400 Kč.

Sety pro domácí bělení

Mezi volně prodejnými přípravky na bělení zubů najdete také celé sety– tedy sadu násad, gelů i s pastou na zuby. Největším plusem těchto přípravků je působení po delší dobu, které by ovšem nemělo poškozovat zuby. Nevýhodou jsou právě násady, které přesně nekopírují tvar Vašich zubů. Zesvětlení zubů nemusí být až tak viditelné, protože gely z některých sad obsahují pouze nízké množství účinných látek. Za to jsou ale k zubům šetrnější. Doporučit můžeme například sadu Yotuel 7HOURS nebo White Kiss Flash set, jejichž cena se pohybuje kolem 600 Kč.

Bělící pásky

Asi nejjednodušší aplikace, která je pro domácí bělení dostupná, jsou bělicí pásky. Některé druhy ještě dnes koupíte volně, a i tak slibují viditelné výsledky. To je zejména proto, že některé typy obsahují vyšší množství účinné látky karbamid peroxidu. Více o bělících páscích si můžete  přečíst v našem dalším článku. Cena bělících pásků záleží na tom, kolik jich v balení najdete a jaký je obsah účinných látek. Kvalitní bělící pásky začínají cenově na 1600 Kč a v balení po 28 ks.

Gely pro domácí bělení

Nejúčinnější variantou pro vybělení zubů v pohodlí domova, je vyrobení silikonových násad na míru, které si doma budete plnit účinným bělicím gelem zakoupeným u zubního lékaře. Samozřejmě se jedná o nejnákladnější metodu, ale výsledky jsou v takovém případě skutečně viditelné. Prvním krokem je navštívit zubního lékaře nebo dentální hygienistku. Ti Vám zhotoví otisky zubů, podle kterých Vám laboratoř vytvoří unikátní silikonové násady. U Vašeho zubního lékaře si zároveň objednáte bělící gely (nejčastěji gel Opalescence s koncentrací 10% karbamid peroxidu). Těmito gely pak plníte násady a bělíte v intenzitě, kterou Vám doporučí zubní lékař nebo hygienistka. Způsob bělení doma pomocí gelů je bezpečná, pokud probíhá pod odborným dozorem zubaře či hygienistky. Cena vybělení zubů se v tomto případě pohybuje nejen podle ceníku Vašeho zubaře od 2000 Kč do 5000 Kč.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz