Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybrat správné náhradní trysky k ústní sprše?

Rozhodli jste se místo mezizubního kartáčku používat ústní sprchu? Vybrat si ústní sprchu není tak složité, ale i tak byste se měli rozhodovat podle toho, jaké konkrétní trysky budete potřebovat. Většina výrobců nabízí pouze jeden druh trysek, ale k dostání jsou i trysky určené pro specifické problémy.

Náhradní trysky k ústní sprše
Náhradní trysky k ústní sprše

Čím začít

Stejně jako náhradní hlavice ke kartáčkům, tak i trysky k ústním sprchám jsou kompatibilní pouze v rámci dané značky. Je proto před výběrem potřebné znát značku sprchy, ale i model, protože k některým ústním sprchám může pasovat pouze jeden typ hlavic. Před zakoupením je tedy důležité mít stoprocentní jistotu, že jste si objednali správný druh, který bude sedět k Vaší ústní sprše.

Jaké máte problémy s dásněmi?

Implantáty, korunky nebo můstky - Čištění jakýchkoliv náhrad zubů je složité. S ústní sprchou to může být snazší. Trysky se speciálním malým svazkem vláken lépe dosáhnou do dásňového žlábku a odstraní odtud plak, který zde zůstal po čištění zubů.

Fixní rovnátka - Péče o zuby s fixními rovnátky by měla být preciznější. Čištění zámečků vhodným mezizubním kartáčkem je nejefektivnější, ale spolehnout se můžete i na ústní sprchu. Trysky speciálně určené pro čištění rovnátek mají speciální zakončení připomínající jednosvazkový kartáček a dostanou se tak i k těžko dostupným místům.

Parodontální choboty - Při chronické parodontitidě se kolem kořenů zubů tvoří parodontální choboty. Důležité je tato místa důsledně čistit. Speciální trysku poznáte podle gumové špičky. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete používat nízký tlak a antibakteriální ústní vodu.

Bezproblémové dásně - Pokud jste se rozhodli používat ústní sprchu jako náhradu zubní nitě a žádné specifické problémy se zuby nemáte, je pro Vás zcela dostačující klasická tryska, která je běžně dodávána s každou ústní sprchou.

Z čeho mohu vybírat?

I když vypadá sympaticky, že si můžete vybrat trysku přesně pro Váš problém, není to tak jednoduché. Nabídka většiny značek je omezená pouze na klasický typ pro běžné mezizubní čištění. Největší nabídku druhů trysek má značka Waterpik. U té najdete všechny výše zmíněné druhy. Samozřejmě můžete i pro všechny zmíněné problémy používat klasickou trysku, ale buďte v takovém případě při čištění preciznější a volte správnou intenzitu tlaku proudění vody. Pomoci Vám může také to, když běžnou vodu v ústní sprše naředíte speciální ústní vodou. Čištění tak bude efektivnější.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz