Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jednosvazkový kartáček

Myslíte si, že čištění klasickým kartáčkem a zubní pastou stačí? To si myslí asi většina z nás, ale bohužel to není tak úplně pravda. I když budete používat ten nejlepší kartáček, pravděpodobně se Vám nepovede odstranit veškerý zubní plak. Proto byste se měli naučit používat jednosvazkový kartáček, který Vám pomůže s dočištěním zubů do posledního detailu.

Jednosvazkový kartáček
Jednosvazkový kartáček

Čím začít?

Pokud Vám zubní lékař doporučil používání jednosvazkového zubního kartáčku, tak to pravděpodobně bylo proto, že se Vám více usazuje zubní plak, odhalují krčky zubů nebo krvácejí dásně. To jsou totiž všechno následky špatně odstraněného zubního plaku. Ne vždy se Vám totiž podaří pomocí klasického nebo elektrického zubního kartáčku odstranit plak ze všech plošek zubů. Proto jsou tu jednosvazkové kartáčky, které Vám s precizním dočištěním zubů pomohou.

Proč jednosvazkový kartáček?

Jak už název napovídá, tak nejdůležitějším znakem jednosvazkového kartáčku je jeden úzký svazek velmi jemných vláken. Krček kartáčku bývá obvykle zahnutý, aby pro Vás bylo snazší dodržet správnou techniku čištění, kterou Vám před prvním použitím ukáže zubní lékař nebo dentální hygienistka.

Pro dočišťování zubů zvolte jednosvazkový kartáček s kratšími vlákny, pokud máte rovnátka, korunky anebo jiné implantáty, vybírejte kartáček s delšími vlákny. Díky delším vláknům se totiž lépe dostanete do míst kolem zámků rovnátek a také do prostorů kolem umístění korunek.

Jak často jednosvazkový kartáček používat?

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete jednosvazkový kartáček používat každý den, alespoň jednou denně - večer. Výhodou dočišťování jednosvazkovým kartáčkem je, že kartáček se používá suchý, a proto můžete tuto fází ústní hygieny provádět kdekoliv.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz