Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak si čistit zuby jednosvazkovým kartáčkem + VIDEO

Precizní dočištění zubů a odstranění plaku je nejlepší cestou k tomu, abyste se vyhnuli problémům s odhalenými zubními krčky, krvácením dásním nebo zubní kazem. Tento malý pomocník vám tak může pomoci mít zdravější ústní dutinu a přitom ho stačí používat jednou denně. Jak ale správně čistit zuby jednosvazkovým kartáčkem? Tak to se u nás dozvíte.

Jak si čistit zuby jednosvazkovým kartáčkem

Jak si čistit zuby jednosvazkovým kartáčkem

Jednosvazkový neboli solo kartáček se používá k dočištění míst, které jsou pro klasický zubní kartáček špatně dostupná. Mezi ta patří například zuby moudrosti, vnitřní strany stoliček, zuby, které rostou přes sebe a také zuby s fixními rovnátky. Ve všech těchto místech může být odstranění zubního plaku během běžného čištění obtížné nebo téměř nemožné. Proto je potřeba sáhnout po klasickém čištění zubů ještě po jednosvazkovém kartáčku.

Jak ho správně používat?

Technika čištění zubů jednosvazkovým kartáčkem je podobná jako u klasického kartáčku. Solo kartáček přiložíte k zubu tak, aby jeho štětiny směřovaly mezi zub a dáseň a také do prostoru mezi zuby. Na kartáček jemně zatlačte, aby se štětiny mírně rozprostřely do stran. Zuby čistěte jemnými vibračními pohyby kolem krčku zubu a podél jeho vnitřní a vnější plochy.

Pokud vám vytváření jemných vibračních pohybů bude dělat problém, můžete začít s malými krouživými pohyby a později přejít k vibračním pohybům.

Velkou výhodou používání jednosvazkového kartáčku je, že se používá bez zubní pasty. Při čištění se tak nemusíte zdržovat v koupelně, ale klidně si s kartáčkem můžete sednout k televizi nebo knížce. Jednosvazkový kartáček můžete používat kdykoliv během dne, ale nejdůležitější je jeho použití večer.

Závěrem

Výběr jednosvazkového kartáčku je snadný. Na trhu je sice více druhů, ale pro běžné používání jsou vhodné solo kartáčky TePe nebo Curaprox. Při pravidelném používání doporučujeme vyměňovat kartáček po třech měsících a také po každém infekčním onemocnění.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

MDDr. Kristýna Karmazínová
garant článku

MDDr. Kristýna Karmazínová

zubní lékařka,

Zdravotnické zařízení Vlašim