Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Bělicí produkty s peroxidem – proč je online neseženete?

Mít bílé zuby je sen nejednoho z nás. Najít účinný produkt, který pomůže právě nám, ale není vždy snadné. Každý den kontrolujete výsledky a nic se neděje? I tak to může být. Obsah účinných látek ve volně prodejných produktech je totiž značně limitován. Proč? Jak tedy takové produkty bělí a co udělat pro výraznější změnu odstínu?

Bělení zubů
Bělení zubů

Ještě před několika lety bylo možné zakoupit profesionální gely na domácí bělení kdekoliv na internetu. To celé změnila vyhláška Evropské unie, které předala prodávání produktů s vyššími obsahy účinné látky – karbamid peroxidu – jen do ordinací zubních lékařů a dentálních hygienistek. To samozřejmě zvýšilo i jejich pořizovací cenu.

Nelze ale říci, že by to bylo nutně špatně. Zuby vyžadují specifickou péči a ideálních výsledků dosáhnete hlavně přesnou a vhodnou aplikací. Mít proto násady na bělení vytvořené přesně na vaše zuby, mít zhodnocený stav chrupu před bělením a získat gely, které na vašich zubech budou mít skutečný efekt, je v takovém případě určitě lepší. A zejména s jakýmkoliv problémem se během domácího bělení můžete obrátit na svého zubního lékaře nebo dentální hygienistku a začít ho řešit. Sice za vyšší cenu, ale téměř jistá změna odstínu a zajištění, že vše proběhlo tak, jak má, za to stojí. Zároveň pak můžete kúru po konzultaci s odborníkem opakovat a už vám bude stačit pouze zakoupit nové bělící gely.

Jak fungují volně prodejné produkty?

Když chceme změnit odstín zubů, nejčastěji nejprve sáhneme po bělící zubní pastě. Ty pracují zejména na odstranění povrchových pigmentací, které se na zubech během dne usazují. Vnitřní zabarvení zubů, které způsobuje právě největší část viditelného odstínu, nezmění. Bělicí zubní pasty obvykle pracují s jemnými abrazivy, které odstraní skvrny a zuby vyleští. Je ale určitě vhodným prvním krokem. Pokud pak s barvou zubů stále nejste spokojeni, určitě se neváhejte obrátit na svého zubního lékaře nebo dentální hygienistku a konzultujte další bělení zubů v jejich ordinacích. Bělící pastu pak budete používat pro udržení dosaženého odstínu.

Pera, pudry, pásky nebo gely, které běžně seženete, pracují všechny velmi podobně. Absence peroxidů, nebo jejich velmi nízká koncentrace, způsobí opět prakticky pouze odstranění povrchových skvrn. To pro některé z nás může být dostačující a dosáhneme tak uspokojujících výsledků. V případě, že ne, pak je na místě se obrátit na odborníky.

Nejen bílé, ale hlavně zdravé

Na estetickou stránku chrupu se hledí v posledních letech mnohem více než kdysi. Ta jde ale ruku v ruce se zdravím. Lpět na odstínu zubů je přirozené, nesmíme ale zapomínat i na jejich zdraví, protože zdravé zuby vypadají lépe a rozhodně se budete raději usmívat, pokud v ústech nebudete mít žádný problém. Takže ani po bělení nezapomínejte na zubní kartáček, pastu, mezizubní kartáček a nit, a ústní vodu. Správným čištění si lépe udržíte vybělený odstín zubů a uděláte vše proto, aby vaše zuby a dásně zůstaly zdravé.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz